KPIT - MSLTA CHALLENGER - PUNE, INDIA $50,000 13 - 18 NOVEMBER 2017

CENTRE COURT Matches Start At: 15:00
DOUBLES FINAL Tomislav BRKIC (BIH) / Ante PAVIC (CRO) VS Pedro MARTINEZ (ESP) / Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) -
followed by
SINGLES FINAL Ramkumar RAMANATHAN (IND) [4] VS Yuki BHAMBRI (IND) [3] -
OFP
CENTRE COURT Matches Start At: 14:00
Round of 32 Yuki BHAMBRI (IND) [3] VS Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) [2] -
followed by
Round of 32 [WC] Saketh MYNENI (IND) VS Ramkumar RAMANATHAN (IND) [4] -
Not Before 17:00
Round of 32 Tomislav BRKIC (BIH) / Ante PAVIC (CRO) VS Scott CLAYTON (GBR) / Jonny O'MARA (GBR) [4] -
OFP
CENTRE COURT Matches Start At: 12:00 noon
Round of 32 Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) [9] VS Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) [2] -
followed by
Round of 32 Blaz KAVCIC (SLO) [1] VS [WC] Saketh MYNENI (IND) -
Not Before 15:00
Round of 32 Jay CLARKE (GBR) VS Yuki BHAMBRI (IND) [3] -
followed by
Round of 32 Ramkumar RAMANATHAN (IND) [4] VS Nikola MILOJEVIC (SRB) [5] -
Not Before 18:00
After suitable rest [WC] Sumit NAGAL (IND) / Naoki NAKAGAWA (JPN) VS [PR] Saketh MYNENI (IND) / Jeevan NEDUNCHEZHIYAN (IND) -
COURT 1 start 15:00 noon
After suitable rest Pedro MARTINEZ (ESP) / Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) VS Brydan KLEIN (GBR) / Marc POLMANS (AUS) [2] -
COURT 2 start 15:00 noon
Round of 32 Evan KING (USA) / Lucas MIEDLER (AUT) VS Tomislav BRKIC (BIH) / Ante PAVIC (CRO) -
OFP
CENTRE COURT Matches Start At: 12:00 noon
Round of 32 [WC] Saketh MYNENI (IND) VS Pedja KRSTIN (SRB) [8] -
followed by
Round of 32 Sumit NAGAL (IND) VS Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) [2] -
Not Before 15:00
Round of 32 Ante PAVIC (CRO) or [WC] Arjun KADHE (IND) VS Yuki BHAMBRI (IND) [3] -
followed by
Round of 32 Ramkumar RAMANATHAN (IND) [4] VS Brydan KLEIN (GBR) -
Not Before 18:00
Round of 32 Blaz KAVCIC (SLO) [1] VS LL] N Vijay Sundar PRASHANTH (IND) -
COURT 1 start 12:00 noon
Round of 32 [Q] Hugo GRENIER (FRA) VS Nikola MILOJEVIC (SRB) [5] -
followed by
Round of 32 Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) [9] VS N.Sriram BALAJI (IND) -
Not Before 15:00
After suitable rest Mikhail ELGIN (RUS)/Divij SHARAN (IND) [1] VS Evan KING (USA)/Lucas MIEDLER (AUT) -
followed by
After suitable rest [PR] Saketh MYNENI (IND) / Jeevan NEDUNCHEZHIYAN (IND) VS N.Sriram BALAJI (IND) / Vishnu VARDHAN (IND) [3] -
COURT 2 start 12:00 noon
Round of 32 Evan KING (USA) [7] VS Jay CLARKE (GBR) -
Not Before 16:00
Round of 32 Scott CLAYTON (GBR) / Jonny O'MARA (GBR) [4] VS Ivan SABANOV (CRO) / Matej SABANOV (CRO) -
followed by
After suitable rest Tomislav BRKIC (BIH) / Ante PAVIC (CRO) VS Karim-Mohamed MAAMOUN (EGY) / Nikola MILOJEVIC (SRB) -
OFP
CENTRE COURT start 12:00 noon
Round of 32 S. Nagal (IND) VS L. Miedler (AUT) -
followed by
Round of 32 [LL] N. Prashanth (IND) VS [WC] A. Goveas (IND) -
followed by
Round of 32 [Q] K. Uchida (JPN) VS [3] Y. Bhambri (IND) -
Not Before 16:00
Round of 32 [4] R. Ramanathan (IND) VS M. Polmans (AUS) -
followed by
Round of 32 A. Pavic (CRO) VS [WC] A. Kadhe (IND) -
COURT 1 start 12:00 noon
Round of 32 [1] B. Kavcic (SLO) VS G. Blancaneaux (FRA) -
followed by
Round of 32 [Q] H. Grenier (FRA) VS T. Yang (TPE) -
followed by
Round of 32 [Q] A. Escoffier (FRA) VS [8] P. Krstin (SRB) -
Not Before 16:00
Round of 32 [4] S. Clayton (GBR) / J. O'Mara (GBR) VS T. Khabibulin (KAZ) / A. Nedovyesov (KAZ) -
COURT 2 start 12:00 noon
Round of 32 [Q] B. Gojo (CRO) VS [2] A. Menendez-Maceiras (ESP) -
followed by
Round of 32 B. Klein (GBR) VS P. Martinez (ESP) -
followed by
Round of 32 I. Nedelko (RUS) VS [5] N. Milojevic (SRB) -
Not Before 16:00
Round of 32 After suitable rest - G. Blancaneaux (FRA) / J. Clarke (GBR) VS P. Martinez (ESP) / A. Menendez-Maceiras (ESP) -
OFP
CENTRE COURT Start 12:00 noon
Qualifying Karim-Mohamed MAAMOUN (EGY) VS N.Sriram BALAJI (IND) -
followed by
Qualifying Aleksandr NEDOVYESOV (KAZ) [9] VS [WC] Vishnu VARDHAN (IND) -
Not Before 16:00
Qualifying Tomislav BRKIC (BIH) VS [WC] Saketh MYNENI (IND) -
followed by
Qualifying Evan KING (USA) [7] VS Prajnesh GUNNESWARAN (IND) -
After suitable rest
Qualifying I. Sabanov (CRO) / M. Sabanov (CRO) VS [WC] A. Kadhe (IND) / N. Prashanth (IND) -
COURT 1 Start 12:00 noon
Qualifying Kaichi UCHIDA (JPN) VS Alexei POPYRIN (AUS) -
followed by
Qualifying Borna GOJO (CRO) VS N Vijay Sundar PRASHANTH (IND) -
Not Before 15:00
Qualifying Mario VILELLA MARTINEZ (ESP) VS Jay CLARKE (GBR) -
COURT 2 Start 12:00 noon
Qualifying Antoine ESCOFFIER (FRA) VS Sidharth RAWAT (IND) -
followed by
Qualifying Hugo GRENIER (FRA) VS Timur KHABIBULIN (KAZ) -
Not Before 15:00
Qualifying Pedja KRSTIN (SRB) Tsung-Hua YANG (TPE) VS Brydan KLEIN (GBR) Marc POLMANS (AUS) [2] -
followed by
Qualifying [WC] Siddanth BANTHIA (IND) Jayesh PUNGLIYA (IND) VS [WC] Sumit NAGAL (IND) Naoki NAKAGAWA (JPN) -
OFP
CENTRE COURT Start 11:00 am
Qualifying Antoine ESCOFFIER (FRA) VS [WC] Jayesh PUNGLIYA (IND) -
followed by
Qualifying [WC] Siddanth BANTHIA (IND) VS N Vijay Sundar PRASHANTH (IND) -
followed by
Qualifying Hugo GRENIER (FRA) VS Matej SABANOV (CRO) -
COURT 1 Start 11:00 am
Qualifying Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) VS Alexei POPYRIN (AUS) -
followed by
Qualifying Kaichi UCHIDA (JPN) VS Chandril SOOD (IND) -
followed by
Qualifying Lakshit SOOD (IND) VS Timur KHABIBULIN (KAZ) -
COURT 2 Start 11:00 am
Qualifying Clement GEENS (BEL) VS Borna GOJO (CRO) -
followed by
Qualifying Shalva DZHANASHIA (RUS) VS Sidharth RAWAT (IND) -
OFP
First Round start 11:00 am
Qualifier [1] B. Kavcic (SLO) VS G. Blancaneaux (FRA) -
Qualifier Lucky Loser VS [WC] A. Goveas (IND) -
Qualifier T. Brkic (BIH) VS [WC] S. Myneni (IND) -
Qualifier Lucky Loser VS [8] P. Krstin (SRB) -
Qualifier [4] R. Ramanathan (IND) VS M. Polmans (AUS) -
Qualifier B. Klein (GBR) VS P. Martinez (ESP) -
Qualifier Lucky Loser VS T. Yang (TPE) -
Qualifier Lucky Loser VS T. Yang (TPE) -
Qualifier I. Nedelko (RUS) VS [5] N. Milojevic (SRB) -
Qualifier [7] E. King (USA) VS P. Gunneswaran (IND) -
Qualifier M. Vilella Martinez (ESP) VS J. Clarke (GBR) -
Qualifier A. Pavic (CRO)(ESP) VS [WC] A. Kadhe (IND) -
Qualifier Lucky Loser VS [3] Y. Bhambri (IND) -
Qualifier [9] A. Nedovyesov (KAZ) VS [WC] V. Vardhan (IND) -
Qualifier K. Maamoun (EGY) VS N. Balaji (IND) -
Qualifier S. Nagal (IND) VS L. Miedler (AUT) -
Qualifier S. Nagal (IND) VS Lucky Loser -